vkmnau
ГОЛОВНА НОВИНИ РОЗКЛАД ЗМІНИ ДО РОЗКЛАДУ БІБЛІОТЕКА СТУДЕНТУ КОНТАКТИ
Увiйти
Ласкаво просимо
Вознесенський коледж МНАУ радий вiтати тебе сайтi. Зареєструйся або увiйди в свiй аккаунт i вiдкрий для себе можливiсть знаймоств та спiлкування з iншими студентами, або друзями
Зареєструватися
Вхiд
Забули пароль?
Увiйти
Реєстрація
Далі
Реєстрація
Зареєструватися
Методичні вказівки до написання курсової роботи для здобувачів освіти спеціалізації «Фінанси і кредит»

Методичні вказівки до написання курсової роботи для здобувачів освіти спеціалізації «Фінанси і кредит»

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ КОЛЕДЖ

МИКОЛАЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

 

Банківські операції

Методичні  вказівки

до написання курсової роботи

для здобувачів освіти спеціалізації  «Фінанси і кредит»

денної форми навчання

                                                                

1. Мета і завдання курсових робіт

2.Загальні методичні вказівки

                   -Вибір теми курсових робіт

-Пошук, відбір і вивчення літератури

-Складання плану курсових   роботи та адаптація орієнтовного  плану до умов конкретної фінансово-кредитної установи або  підприємства

-Вимоги до змісту курсових робіт

-Загальні вимоги та правила оформлення курсових робіт

-Захист курсової роботи

3.Перелік тем курсових робіт

4.Орієнтовні плани курсових робіт

5.Список літератури

 

1. Мета і завдання курсових робіт

З розвитком ринкової економіки виникає проблема в створенні адекватної фінансової інфраструктури, яка включає фінансові ринки та фінансово-кредитні інститути, що обслуговують їхнє функціонування. Центральною ланкою при цьому є банки, які відіграють провідну роль у стабілізації фінансової системи, обслуговуванні грошового обігу, забезпеченні суб’єктів господарювання кредитними ресурсами.

Міжнародний і вітчизняний досвід свідчить про те, що стан банківської системи є  індикатором стану всієї економіки.

Останніми роками в Україні динамічно розвивається банківський ринок, поширюються обсяги і асортимент банківських операцій, з’являються нові форми і методи кредитування, угоди із валютою та дорогоцінними металами. Вимоги часу вимагають адекватних змін у правовому регулюванні банківських операцій, страхуванні банківських ризиків.  

В ринкових умовах з банківською справою стикаються майже всі члени суспільства. Це пов'язано зі здатністю банків управляти системою платежів і розрахунків; більшу частину своїх комерційних угод здійснювати через вклади, інвестиції та кредитні операції, спрямовувати заощадження населення до виробничих структур; згідно з грошово-кредитною політикою дер­жави регулювати рух грошових потоків, впливаючи на швидкість їхнього обороту, емісію, рівень інфляції і в підсумку визначати ступінь економічного розвитку країни.

Сучасні спеціалісти з фінансування і кредитування повинні, крім усього іншого, знати і вміти:

- теоретичні та практичні основи  становлення і розвитку сучасної банківської системи України;

- сукупність та методику здійснення банківських операцій, пов’язаних із формуванням ресурсів;

- організацію розрахунків клієнтів, кредитування,  емісію та розміщення цінних паперів, вексельний обіг, обслуговування зовнішньоекономічної діяльності клієнтів;

- порядок здійснення купівлі і продажу іноземної валюти;

- нетрадиційні банківські послуги;

- основи фінансового обліку в банках.

- уміти оформляти розрахункові документи, зокрема міжбанків­ські розрахунки;

- уміти здійснювати депозитні, кредитні операції, операції з цінними паперами та  векселями;

- відображати в обліку операції банку.

Метою написання курсової роботи є закріплення знань методики проведення кредитно-розрахункових банківських операцій, набуття вмінь оперу­ва­ти нормативними правовими документами НБУ, аналізувати стан банківських операцій, розв’язувати питання взаємовідносин між клієн­тами і комерційними банками та між НБУ і комерційними банками.

  1. Загальні методичні вказівки.

Курсова робота з дисципліни “Банківські операції” виконується на матеріалах річних звітів, планової, статистичної та первинної облікової документації окремої фінансово-кредитної установи, підприємства або їх групи за останні 3 (три) роки.

Виконання курсової роботи студентом складається з таких етапів:

а) вибір теми;

б) пошук, відбір і вивчення літератури;

 в) адаптація орієнтовного плану курсової роботи до умов конкретної фінансово-кредитної установи або  підприємства;

г) збір і опрацювання планових, звітних і статистичних даних, а також первинного матеріалу бухгалтерського обліку;

д) аналіз та узагальнення одержаних результатів досліджень;

є) написання курсової роботи і подання її на рецензію викладачу;

е) внесення уточнень та доповнень відповідно до зауважень, які мають місце у рецензії;                

ж) підготовка і захист курсової роботи.

2.1.  Вибір теми курсових робіт

Студенти вибирають тему курсової роботи у 6-му семестрі самостійно з тематики, яка рекомендована. Вибрана студентом тема повинна бути обґрунтована з урахуванням ситуації і завдань, що склалися на той час перед окремою фінансово-кредитною установою чи підприємством  Миколаївщини.

Після вибору теми курсової роботи і обов’язкового погодження її викладачем студент починає пошук і вивчення літературних джерел.

  1. Пошук, відбір і вивчення літератури

Приступаючи до виконання курсової роботи студент повинен самостійно або з допомогою керівника підібрати матеріал, який буде покладено в її основу, скласти детальний список необхідної літератури (книги, брошури, статті), вивчити літературу і зробити висновки.

Вивчення літератури, перш за все, необхідно розпочинати з опанування основних понять, категорій, термінів шляхом ретельного перегляду відповідних розділів підручників і навчальних посібників, далі студенту необхідно ознайомитися з нормативними та інструктивними матеріалами Міністерства фінансів України, Мінагрополітики України, монографіями, статтями, підручниками та навчальними посібниками.

Необхідну літературу студент повинен підбирати за каталогом або довідковою картотекою бібліотеки, інструктивний матеріал знайти в довідкових і періодичних виданнях та інформаційних бюлетенях.

Під час роботи з літературою пропонується на окремих листках або картках робити визначення окремих понять та категорій, викладати своїми словами точку зору окремих авторів з того чи іншого питання, а також виписувати цитати та нотатки, таблиці з монографій або статей,

вказуючи на картках або листках номер розділу, в якому вони будуть використані.

Наприкінці кожної виписки слід відмічати сторінку, а також вихідні данні літературного першоджерела (прізвище та ініціали авторів, назву монографії або статті, найменування видавництва або журналу, чи збірника наукових праць, місце і рік видання, номер збірника або журналу, та інше).

В основному записи з літературних першоджерел повинні використовуватись у першому (теоретичному та методологічному) розділі. Однак посилання на ці матеріали можливі та доцільні і у інших розділах курсової роботи, особливо якщо необхідно обґрунтувати ефективність запропонованого варіанту рішення конкретного питання. Це зміцнює проектну (конструктивну) частину роботи, робить її більш переконливою.

2.3. Складання плану курсових   роботи та адаптація орієнтовного плану до умов конкретної фінансово-кредитної установи або  підприємства

 План курсової роботи повинен  включати найважливіші питання, що відображають її завдання і зміст теми: суть даної проблеми і методика її дослідження; природноекономічні умови досліджуваного господарства та його фінансовий стан, динаміку розвитку та досягнутий рівень економічної ефективності виробництва окремих видів продукції в окремих галузях та в цілому по підприємству, а також шляхи її підвищення.

Якою б не була тема, структура курсової роботи повинна бути наступною: вступ, (3 - 4 розділи), висновки і пропозиції виробництву, список використаної літератури та додатки.

Орієнтовний план виконання курсових робіт

Вступ.

1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти.

2.  Спеціальна частина.

  1. Шляхи вдосконалення фінансово-кредитних відносин при формуванні та використанні фінансових ресурсів.

Висновки.

Список використаних літературних джерел.

Додатки.

                                   2. 4. Вимоги до змісту курсових робіт

Обсяг роботи не може перевищувати 25-30 сторінок друкованого тексту (відповідно до вимог щодо підготовки молодших спеціалістів). Кожний розділ може включати 2-3 підрозділи, в яких студент послідовно та логічно розглядає зміст досліджуваних питань, а завершується він висновком (резюме), в якому коротко формулюються наслідки вивчення сутності розглянутих в даному розділі питань.

Вступ (1-2 сторінки).Стисло обґрунтовується актуальність, важливість та необхідність проведення дослідження з обраної теми (наводяться данні про значення банківської галузі чи окремих банківських продуктів, наявність проблем в банківських установах  Миколаївської області і необхідність їх розв’язання), формулюються ціль і завдання курсової роботи, вказується об'єкт дослідження, прийоми та методи дослідження, джерела робочого матеріалу, які будуть використовуватися.

Розділ перший (5-6 сторінок) - теоретичний. В ньому студент викладає теоретично - методологічні та законодавчо-нормативні аспекти теми курсової роботи.

Теоретично-методологічні аспекти теми курсової роботи – характеристика існуючих теорій, огляд наукової літератури, статей журналів та газет.

Законодавчо-нормативні аспекти теми курсової роботи - характеристика існуючих нормативних та законодавчих актів (положень, стандартів, інструкцій та Законів України).

При розгляді сучасної наукової літератури коротко викладаються існуючі точки зору і пропозиції окремих авторів з питань, що розглядаються в курсовій роботі, а також висвітлюються дані науки і передового досвіду. Тут також висловлюються критичні аргументовані власні думки на ті чи інші точки зору щодо досліджуваної теми, які викладені авторами опублікованих наукових робіт. Різні точки зору по одному і тому ж питанню узагальнюються. 

 Розділ другий (18-20 сторінок) - основний розділ. За змістом має  теоретичну та методологічну основу. Після вивчення  літератури  коротко,  але  достатньо повно, викладаються поняття, сутність і основний зміст проблеми та питань, що вивчаються, думки окремих вчених економістів-аграрників про напрями вирішення цих питань. Також студент повинен вказати на своє ставлення до запропонованих окремими авторами підходів з вирішення тих чи інших питань. У цьому ж розділі відображаються результати наукових досліджень вчених, досвід передових господарств для вирішення тих чи інших проблем та питань з теми курсової роботи.

В окремому підрозділі цього розділу доцільно викласти обранні студентом методичні підходи до вирішення тих чи інших питань, систему показників та методику їх визначення, збору та обробки статистичної інформації.

Розділ третій  (1-5 сторінок). Вивчаючи  стан справ з даного питання на базовому господарстві за період не менш як три останніх роки, зробити відповідні розрахунки та записи з аналізу організації фінансової діяльності підприємства, приділити увагу на недоліки та їх усунення.

Висновки і пропозиції (1-2 сторінки). Висновки повинні бути стислими і конкретними, відповідати сучасному стану справ з питань плану курсової роботи у досліджуваному підприємстві та галузі, які б, вказували на виявлені недоліки і матеріальні та фінансові втрати за останні три роки, та шляхи їх усунення.

Пропозиції також повинні бути стислими, діловими, і базуватися на зроблених раніше висновках про необхідність конкретних змін. За допомогою цифр прорахунків, з виконаних у першому і другому  розділах,  студент повинен довести, що хоча втілення запропонованих заходів і потребує додаткових коштів, але це вигідно буде підприємству, бо у даному випадку воно отримає додатково певні економічні вигоди, додаткову грошову виручку та прибуток.

  1. Загальні вимоги та правила оформлення курсових робіт

Робота виконується на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм) рукописним або друкують машинописним текстом через два півтора міжрядкових інтервали до 30 рядків на сторінці, висота шрифту –1,4 мм.

На кожній сторінці залишають береги таких розмірів: лівий, верхній та нижній - не менше 20 мм., правий - не менше 10 мм.

Будь - які скорочення слів у роботі не допускаються, крім загальноприйнятих: грн., кг., ц., т., га., і т.д.

Щільність тексту повинна бути однаковою, букви або цифри - чіткими. Описки і неточності, які виявлено в процесі написання роботи, можна виправляти підчищенням або зафарбуванням штрихом і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого тексту.

Текст основної частини роботи поділяють на розділи та підрозділи.

 Заголовки структурних частин роботи "Вступ", "Розділ", "Висновки і пропозиції", "Список літератури", "Додатки", виконуються симетрично до тексту великими літерами. Заголовки підрозділів пишуть маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного виступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять.

Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати 3-4 інтервали (9-14 мм).

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, малюнків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №..

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш (який підписується за встановленою формою), який включають до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті без крапки.

"Зміст", "Вступ", "Висновки", "Список літератури" не нумерують. Номер розділу ставлять після слова "Розділ", після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка дається заголовок підрозділу.

Підрозділ нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: "2.3." (третій підрозділ другого розділу). У тому ж рядку пишеться заголовок підрозділу.

Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти) і таблиці необхідно подавати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщенні на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок.

Ілюстрації позначають словом "Рис." і нумерують послідовно в межах розділу, за виключенням ілюстрацій, поданих у додатках.

Номер ілюстрації повинен складатися із номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад: "Рис. 1.2." (другий малюнок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.

Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу. У правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис "Таблиця" із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: "Таблиця 1.2." (друга таблиця першого розділу).

У разі, якщо таблиця не розміщується на одній сторінці. то під час переносу її частини на інший аркуш (сторінку) слово "Таблиця" і номер її вказують один раз над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова "Продовження табл." і вказують номер таблиці, наприклад: "Продовження табл. 1.2."

Формули в роботі (якщо їх більше одної) нумерують у межах розділу, як ілюстрації та таблиці. Номери формул пишуть біля правого берега аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (1.1.) (перша формула першого розділу).

Таблиці. Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць.

Приклад побудови таблиці

                                               Таблиця

Назва таблиці

 

Шапка

Заголовки

граф

 

 

 

 

 

 

 

 

Рядки

Підзаголовки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Графи (колонки)

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розмішують над таблицею, починаючи з великої літери. Назву не підкреслюють.

Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки - з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком; і з великих літер, якщо вони є самостійними. Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті таким чином, щоб її можна було читати без повороту аркуша або з поворотом, але за годинниковою стрілкою.

Формули. Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони дані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова "де" без двокрапки.

Посилання. Під час написання роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати, з яких наводяться приклади в роботі. Якщо використовують матеріали джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, таблиць, ілюстрацій, формул поряд з номером джерела у списку використаної літератури, який склав студент, наприклад [10, с.40-60].

На всі таблиці роботи повинні бути посилання в тексті, до цього ж слово "таблиця" в тексті пишуть скорочено, наприклад: "... в табл. 1.2.". У повторних посиленнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово "дивись", наприклад: "... див. табл. 1.2". .

Список використаної літератури можна розміщувати в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків. Відомості про джерела, які включені до списку літератури, необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту з обов'язковим наведенням праць. Приклад оформлення відомостей: Косова Т.Д. Циганов О.Р. Банківські операції: Навч.пос. – К.: Центр учбової літератури, 2008р. - 372с.

Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті роботи.

Кожний додаток повинен починатися з нової сторінки.

Додаток повинен мати заголовок угорі малими літерами з першої великої симетрично  відносно сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої пишуться слово "Додаток…" і велика літера, що позначає додаток.

Додатки слід позначити послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад, додаток А, Б і т.д.

< >Захист курсової роботиПерелік тем курсових робітСтворення та організація діяльності комерційного банку.Формування капіталу комерційних банків. Загальна характеристика банківських операцій і послуг.Основи обліку і відображення у фінансовій звітності банківських операцій. Пасивні операції банків, їхній склад та структура.Порядок відкриття у банках рахунків юридичним та фізичним особам.Послуги комерційних банків щодо організації готівкового грошового обігу.Операції комерційного банку з обслуговування платіжного обороту.Здійснення касових операцій через банкомати із застосуванням платіжних карток.Електронні платежі і розрахунки.Економічний зміст активних операцій банку та їх класифікація.Організація банківського кредитування.Операції комерційного банку по видачі та погашенню окремих видів кредиту.Оцінка кредитоспроможності юридичних та фізичних осіб.Формування кредитної справи та супровід кредиту.Операції банків з іноземною валютою.Порядок відкриття та ведення валютних рахунків клієнтів.Не торгівельніпоточні операції уповноважених банків в іноземній валюті. Операції банків з векселями.Операції банків з цінними паперами.Послуги комерційних банків.Особливості банківського маркетингу та організації маркетингового процесу.Доходи та витрати комерційних банків.Фінансовий аналіз та фінансова звітність банку.Забезпечення фінансової стійкості банку.Орієнтовні плани курсових робіт.

Т Е М А  1

Створення та організація діяльності комерційного банку.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти створення та організація діяльності комерційного банку.

Розділ 2. Створення та організація діяльності комерційного банку.

2.1. Банківська система України.

2.2. Класифікація комерційних банків та характеристика банківських  

        операцій.

2.3  Порядок створення та реєстрації комерційного банку.

2.4. Ліцензування банківської діяльності

Розділ 3. Шляхи вдосконалення порядку створення та діяльності комерційних

                банків.

 Висновки.

Список використаних літературних джерел.

Додатки.

Т Е М А  2

Формування капіталу комерційних банків.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти формування капіталу комерційних банків.

Розділ 2. Формування капіталу комерційних банків.

2.1. Сутність, структура та функції банківських ресурсів.

2.2. Формування та використання власних коштів комерційного банку.

2.3. Операції по залученню банками коштів.

2.4. Управління ресурсами комерційного банку. 

Розділ 3. Шляхи удосконалення структури та управління ресурсами

                комерційного банку. 

Висновки.

Список використаних джерел

Додаток.

Т Е М А  3

Загальна характеристика банківських операцій і послуг.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти банківського продукту.

Розділ 2. Загальна характеристика банківських операцій і послуг.

2.1. Поняття банківського продукту та ознаки його класифікації.

2.2. Правове регулювання банківських операцій в Україні.

2.3. Взаємозв’язок операцій та результатів банківської діяльності

2.4. Загальна характеристика не традиційних банківських послуг.

Розділ 3. Шляхи удосконалення банківських операцій і послуг.

Висновки.

Список використаних  літературних джерел.

Додатки.

 

Т Е М А  4

Основи обліку і відображення у фінансовій звітності банківських операцій.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації обліку та фінансової звітності комерційних банків.

Розділ 2. Основи обліку і відображення у фінансовій звітності банківських

                операцій.

2.1. Необхідність розкриття інформації у фінансових звітах..

2.2. Схеми побудови балансу комерційного банку.

2.3. Особливості побудови плану рахунків бухгалтерського обліку у

       банках.

Розділ 3. Шляхи удосконалення обліку і відображення у фінансовій звітності банківських операцій.

Висновки

Список використаних джерел.

Додатки.

ТЕМА 5.

Пасивні операції банків, їхній склад та структура.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти пасивних операцій  комерційних банків.

Розділ 2. Пасивні операції банків, їхній склад та структура.

2.1. Економічний зміст та форми пасивних операцій.

2.2. Депозитна політика банку.

2.3. Не депозитне залучення коштів комерційними банками України.

Розділ 3. Проблеми та перспективи розвитку ринку депозитів.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

ТЕМА 6

Порядок відкриття у банках рахунків юридичним та фізичним особам.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації безготівкових розрахунків та використання рахунків у комерційних банках.

Розділ 2. Порядок відкриття у банках рахунків юридичним та фізичним

                особам.

       2.1. Загальні основи організації безготівкових розрахунків.

2.2. Види рахунків, які підприємства можуть відкривати в банку їх  

       характеристика.

2.3. Порядок відкриття у банках та ведення рахунків юридичним та

       фізичним особам.

Розділ 3. Шляхи удосконалення відкриття та ведення рахунків юридичним та

                фізичним особам.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А 7

Послуги комерційних банків щодо організації готівкового грошового обігу.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації готівкового грошового обігу та провідної ролі  комерційних банків.

Розділ 2. Послуги комерційних банків щодо організації готівкового грошового

                обігу.

2.1. Роль банків в організації готівкового обігу.

2.2. Сутність касових операцій комерційних банків.

2.3. Загальні вимоги до оформлення касових документів.

2.4. Порядок приймання та видачі банком готівки.

2.5. Організація зберігання готівки в касах банку.

Розділ  3. Шляхи удосконалення організації готівкового грошового обігу в            

                 касах банку .

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  8

Операції комерційного банку з обслуговування платіжного обороту.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації безготівкових розрахунків в Україні та ролі комерційних банків.

Розділ 2. Операції комерційного банку з обслуговування платіжного обороту.

2.1. Сутність та принципи безготівкових розрахунків в Україні.

2.2. Загальні правила документообігу при безготівкових формах

       розрахунків.

2.3. Розрахунки платіжними дорученнями та платіжними вимогами-

        дорученнями.

2.4. Розрахунки чеками.

2.5. Розрахунки за допомогою акредитивів.

Розділ  3. Розрахунки за допомогою систем дистанційного обслуговування

                 один із шляхів удосконалення розрахунків.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  9

Здійснення касових операцій через банкомати із застосуванням платіжних карток.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти здійснення касових операцій через банкомати із застосуванням платіжних карток.

Розділ 2. Здійснення касових операцій через банкомати із застосуванням

                платіжних карток.

2.1. Характеристика платіжного обороту.

2.2. Порядок здійснення касових операцій через банкомати.

2.3. Правила та умови здійснення касових операцій із застосуванням

       платіжних карток.

Розділ 3. Застосування платіжних карток один із шляхів удосконалення

                касового обслуговування клієнтів банку.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  10

Електронні платежі і розрахунки.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти електронних платежів та розрахунків.

Розділ 2. Електронні платежі і розрахунки.

2.1. Характеристика платіжного обороту..

2.2. Організація банківських платежів і розрахунків із використанням

       пластикових карток.

2.3. Правила та умови користування дебетовою карткою.

2.4. Правила та умови користування кредитною карткою.

Розділ  3. Використання інтернет-технологій один із шляхів удосконалення

                 розрахункового обслуговування клієнтів банку.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  11

Економічний зміст активних операцій банку та їх класифікація.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти активних операцій комерційних банків.

Розділ 2. Економічний зміст активних операцій банку та їх класифікація.

2.1. Економічний зміст активних операцій банку.

2.2. Класифікація активних операцій комерційного банку.

2.3. Інвестиційні операції комерційного банку.

2.4. Операції комерційних банків на фондовому ринку.

Розділ 3. Раціональне розміщення ресурсів комерційного банку один з шляхів

                забезпечення фінансової стійкості банку.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  12

Організація банківського кредитування.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації банківського кредитування.

Розділ  2. Організація банківського кредитування.

2.1. Суть та функції кредиту.

2.2. Плата за кредит.

2.3. Класифікація банківських кредитів.

2.4. Кредитний потенціал комерційного банку.

2.5. Етапи процесу кредитування.

Розділ 3. Шляхи удосконалення організацій банківського кредитування.

Висновки.

Список використаних джерел.

Т Е М А  13

Операції комерційного банку по видачі та погашенню окремих видів кредиту.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти   

                 організації банківського кредитування.

Розділ  2. Операції комерційного банку по видачі та погашенню окремих видів

                 кредиту.

2.1. Операції комерційного банку по видачі та погашенню кредитів пов’язаних з вексельним обігом.

2.2. Операції комерційного банку пов’язані з видачею та погашенням споживчого кредиту.

2.3. Операції комерційного банку пов’язані з видачею та погашенням іпотечного кредиту

2.4. Операції комерційного банку з видачі та погашення контокорентного кредиту.

2.5. Лізинговий кредит.

Розділ 3. Сучасні кредитні продукти комерційних банків та шляхи удосконалення організації банківського кредитування .

Висновки.

Список використаних джерел.

Т Е М А  14

Оцінка кредитоспроможності юридичних та фізичних осіб.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації банківського кредитування.

Розділ  2. Оцінка кредитоспроможності юридичних та фізичних осіб.

2.1. Оцінка кредитоспроможності юридичних осіб.

2.2. Оцінка кредитоспроможності фізичних осіб.

2.3. Формування та використання комерційними банками резерву для відшкодування можливих втрат за кредитами  кредиту.

Розділ 3. Шляхи підвищення надійності та стабільності банківського кредитування та захисту кредиторів та вкладників.

Висновки.

Список використаних джерел.

Т Е М А  15

Формування кредитної справи та супровід кредиту.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації банківського кредитування.

Розділ  2. Формування кредитної справи та супровід кредиту.

2.1. Склад та послідовність формування кредитної справи позичальника – юридичної особи.

2.2. Склад та послідовність формування кредитної справи позичальника – фізичної особи.

2.3. Супровід кредиту.

Розділ 3. Порівняльний аналіз кредитної справи юридичної та фізичної особи та шляхи підвищення надійності та стабільності банківського кредитування та захисту кредиторів та вкладників.

Висновки.

Список використаних джерел.

Т Е М А  16

Операції банків з іноземною валютою.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації банківських операцій з іноземною валютою.

Розділ 2. Операції банків з іноземною валютою.

       2.1. Валютний ринок, його учасники, функції та види .

2.2. Валютні курси.

2.3. Валютні операції банків (СПО, СВОП, форвардні) .

Розділ 3. Сучасні операції банків з іноземною валютою та шляхи їх

               удосконалення.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  17

Порядок відкриття та ведення валютних рахунків клієнтів.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації безготівкових розрахунків в іноземній валюті.

Розділ 2. Порядок відкриття у банках рахунків  в іноземній валюті юридичним та фізичним особам.

        2.1. Загальні основи організації безготівкових розрахунків.

2.2. Види рахунків, які підприємства можуть відкривати в банку їх

       характеристика.

2.3. Порядок відкриття у банках та ведення рахунків юридичним та

       фізичним особам.

Розділ 3. Шляхи удосконалення відкриття та ведення рахунків юридичним та

                фізичним особам.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  18

Торговельні та неторговельні  поточні операції уповноважених банків в іноземній валюті.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації торговельних та неторговельних  поточних операцій уповноважених банків в іноземній валюті.

Розділ 2. Торговельні та неторговельні  поточні операції уповноважених банків в іноземній валюті.

        2.1. Неторговельні  поточні операції уповноважених банків в іноземній

                валюті.

2.2. Торговельні поточні операції уповноважених банків в іноземній

        валюті.

2.3. Операції з розміщення валютних кредитних ресурсів.

Розділ 3. Торговельні та неторговельні  поточні операції уповноважених банків в іноземній валюті сучасний стан та перспективи їх розвитку.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  19

Операції банків з векселями.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації операцій банків з векселями.

Розділ 2. Операції банків з векселями.

       2.1. Векселі – одна з форм організації безготівкових розрахунків.

2.2. Авалювання та акцептування векселів.

2.3. Інкасування та доміциляція векселів.

2.4. Урахування та переврахування векселів.

2.5. Інші операції банків з векселями

Розділ 3. Сучасний стан та перспективи  розвитку вексельної форми

                розрахунків.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

 

 

Т Е М А  20

Операції банків з цінними паперами.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації операцій банків з цінними паперами.

Розділ 2. Операції банків з цінними паперами.

       2.1. Види банківських операцій з цінними паперами.

2.2. Регулювання операцій банку на ринку цінних паперів.

2.3. Кредитування за участю цінних паперів.

2.4. Облігації українських банків.

Розділ 3. Аналіз банківських операцій з цінними паперами.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

 

Т Е М А  21

Послуги комерційних банків.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації надання послуг комерційними банками України.

Розділ 2. Послуги комерційних банків.

       2.1. Банківські гарантії та поручительства.

2.2. Трастові послуги комерційних банків.

2.3. Факторинг та форфейтинг.

2.4. Посередницькі, консультативні та інформаційні послуги.

Розділ 3. Сучасний стан та перспективи  розвитку послуг комерційних банків.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

 

Т Е М А  22

Особливості банківського менеджменту.

Вступ.

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти банківського менеджменту.

Розділ 2. Особливості банківського менеджменту.

        2.1. Особливості банківського маркетингу.

2.2. Фінансовий менеджмент.

2.3. Фінансовий інжиніринг.

3.4. Менеджмент персоналу.

Розділ 3. Сучасний стан та перспективи  розвитку банківського менеджменту.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  23

Доходи та витрати комерційних банків.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти визнання доходів, витрат та визначення прибутку комерційних банків.

Розділ 2. Доходи та витрати комерційних банків.

        2.1. Класифікація доходів комерційних банків.

2.2. Класифікація витрат комерційних банків.

2.3. Правила визнання доходів та витрат комерційних банків.

2.4. Визначення фінансового результату діяльності комерційного банку.

Розділ 3. Сучасний стан та основні напрямки підвищення прибутковості

                комерційних банків.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  24

Фінансовий аналіз та фінансова звітність банку.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти організації фінансової звітності комерційних банків.

Розділ 2. Фінансовий аналіз та фінансова звітність банку.

       2.1. Фінансова звітність комерційного банку.

2.2. Основні напрямки та джерела інформації для фінансового аналізу

       комерційного банку.

2.3. Фінансовий аналіз балансу комерційного банку.

2.4. Фінансовий аналіз прибутковості активів комерційного банку.

Розділ 3. Сучасний стан та основні напрямки підвищення прибутковості

                комерційних банків.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

Т Е М А  25

Забезпечення фінансової стійкості банку.

Вступ

Розділ 1.  Теоретично-методологічні та  законодавчо-нормативні аспекти забезпечення фінансової стійкості банку.

Розділ 2. Забезпечення фінансової стійкості банку.

        2.1. Основні напрямки забезпечення фінансової стійкості комерційного банку.

2.2. Основні напрямки та джерела інформації для фінансового аналізу

        комерційного банку.

2.3. Фінансовий аналіз балансу комерційного банку.

2.4. Фінансовий аналіз прибутковості активів та економічних нормативів діяльності комерційного банку.

Розділ 3. Шляхи підвищення надійності функціонування та забезпечення фінансової стійкості комерційного банку.

Висновки.

Список використаних джерел.

Додатки.

 

Список рекомендованих джерел

< >Цивільний кодекс України. – К: Кондор, 2003. – 400 с.Про заставу: Закон України від 02.10.1992 р. № 2654.Про банки і банківську діяльність: Закон України від 07.12.2000 р. // Голос України. – 2001. – № 12. – С. 4-10. (Із змінами та доповненнями).Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті: Закон Українивід 23.09.1994 р. №185/94 – ВР.Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: Закон Українивід 30.06.1999 р. №784.Про державну таємницю: Закон України від 10.09.1999 р. №079.Про платіжні системи та переказ грошей в Україні: Закон Українивід 05.04.2001 р. № 2356.Про обіг векселів в Україні: Закон Українивід 04.05.2001 р. № 2374.Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні: Закон України від 12.07.2001 р. № 2658. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон Українивід 12.07.2001 р. № 2664.Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень: Закон України від 18.11.2003 р. №1225.Про іпотеку: Закон Українивід 05.06.2003 р. №898.Про іпотечне кредитування, операції консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати: Закон України від 19.06.2003 р. № 979.Правила використання готівкової іноземної валюти на тери­торії України, затверджені Постановою Правління Національ­ного банку України від 26.03.1998 № 119. (Із змінами та доповненнями)Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валю­тою, затверджене Постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. № 281. (Із змінами та доповненнями).Про порядок реєстрації договорів, які передбачають виконан­ня резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті. Положення, затверджене Постановою Правління НБУ № 602 від 22.12.99. (Із змінами та доповненнями).Про валютний контроль. Положення, затверджене постано­вою Правління НБУ № 49 від 08.02.2000. (Із змінами та доповненнями).Про вдосконалення порядку здійснення обов'язкового прода­жу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів. Постанова Правління НБУ від 09.09.2002 р. № 336. (Із змінами та доповненнями).Про відкриття та функціонування кореспондентських рахун­ків банків-резидентів та нерезидентів в іноземній валюті та кореспондентських рахунків банків-нерезидентів у гривнях. Положення, затверджене Постановою правління НБУ №118 від 26.03.98. (Із змінами та доповненнями).Про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України. Положення, затверджене Постановою Правління НБУ № 283 від12.07.2000 р. (Із змінами та доповненнями).Про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон. Інструкція, затверджена Постановою і Правління НБУ від 16.03.1999 р. Про порядок видачі резидентам індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України з метою придбанняоблігацій зовнішніх державних позик України. Положення, затверджене Постановою Правління НБУ від 29.01.2003 р. № 35. (Із змінами та доповненнями).Про порядок здійснення операцій з чеками в іноземній валю­ті на території України. Положення, затверджене Постановою Правління НБУ № 520 від 29.12.2000 р. (Із змінами та доповненнями).Про порядок здійснення уповноваженими банками операцій за документарними акредитивами в розрахунках за зовніш­ньоеко­но­мічними операціями. Положення, затверджене По­становою Правління НБУ № 514 від 03.12.2003 р. (Із змінами та доповненнями).Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті. Закон України № 185-94 від 23 вересня 1994 р. (Із змінами та допов­нен­нями).Про порядок організації та здійснення валютно-обмінних опе­рацій на території України та змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України. Інструкція, за­тверджена Постано­вою Правління НБУ 12.12.2002 р. № 502. (Із змінами та доповненнями).Про порядок регулювання діяльності банків в Україні. Інструкція, затверджена Постановою Правління НБУ № 368 від 28.08.2001 р. (Із змінами та доповненнями).Про порядок реєстрації договорів, які передбачають виконан­ня резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті. Положення, затверджене Постановою Правління НБУ № 602 від 22.12.99 р. (Із змінами та доповненнями).Про систему валютного регулювання і валютного контролю. Декрет Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 р. (Із змінами та доповненнями).Уніфіковані правила для гарантій на вимогу: Пер. з англ. – М.: АТ “Консалтбанкир”, 1996. – 45 с. (Із змінами та доповненнями)Уніфіковані правила по інкасо / Під ред. Т.П. Базарової. – М.: АТ “Консалтбанкир”, 1996. – 64 с. (Із змінами та доповненнями)Уніфіковані правила та звичаї для документарних акредити­вів (редакція 1993 р., публ. МТП № 500). (Із змінами та доповненнями)